Koty lubią pić wodę. Robią to znacznie częściej niż ludzie dlatego musicie dbać o to, aby w misce zwierzaka znajdowała się zawsze świeża i czysta woda. Co jednak zrobić, gdy nasz futrzak notorycznie rozlewa wodę? Dlaczego tak się dzieje i jak sobie z tym poradzić?

Często kot nie chce wcale pić z miski. Zdecydowanie bardziej woli czekać w zlewie aż odkręcimy mu kran. Co ciekawe, niektóre czworonogi lubią bawić się zarówno wodą jak i w niej samej. Co jeśli notorycznie rozlewa wodę i zlizuje ją z podłogi?

Jego miska może być za mała lub za głęboka. Ponieważ kocie wąsy są wrażliwe – zawierają nerwy i naczynia krwionośne (dowiedz się więcej o kocich wąsach) – większość kotów nie lubi dotykać boków miski wąsami. Powinieneś zmienić ją na większą miskę np. ceramiczną. Znajdą taką, która ma szeroką, solidną podstawę i nie da jej się łatwo obrócić i przechylić. Możesz również miskę umieścić np. na plastikowej tacy lub płaskim pojemniki. Zatrzyma rozlewanie wody jeżeli kotek będzie miał problem z przystosowaniem się do nowego naczynia. Łatwiej wtedy będzie posprzątać po kocie.

Alternatywą dla misek z wodą są specjalne fontanny dla zwierząt. Na rynku dostępnych jest wiele takich urządzeń dedykowanych dla psów i kotów. Mają różne rozmiary i kształty. Są idealne dla kotów zafascynowanych poruszającą się wodą. Inną opcją jest czuły na ruch automatyczny kranik. Woda automatycznie będzie nalewała się do miski (w układzie zamkniętym) gdy tylko nasz zwierzak do niej się zbliży. Oprócz możliwości napicia się, kot będzie miał świetną rozrywkę na wiele godzin.

Poprzedni artykułWąsy u kotów. Jakie mają znaczenie i jaką pełnią funkcję?
Następny artykułCzyszczenie zębów starszych psów pod narkozą. Czy jest bezpieczne?
Miłośnik kotów i technologii :)
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments