Strona głównaAkwarystykaSprzęt i technikaPrefiltr zewnętrzny Kubełkowy EW-603 (opinie, recenzja)

Prefiltr zewnętrzny Kubełkowy EW-603 (opinie, recenzja)

Data:

Dowiedz się więcej

Mikro i makroelementy w wodzie. Jakie są objawy niedoborów? Jakie nadmiaru?

W akwarystyce słodkowodnej, woda jest kluczowym elementem do utrzymania...

Współczynnik Redfielda w akwarium

Współczynnik Redfielda to stosunek molowy węgla (C), azotu (N)...

Jak ograniczyć wzrost glonów w akwarium

Glony są częstym problemem w akwariach. Mogą szybko rosnąć,...

Holenderski Aquascaping: Sztuka uporządkowanego, podwodnego ogrodu

Holenderski aquascaping to styl dekoracji akwariów, który jest inspirowany...

EW-603 to specjalny prefiltr kubełkowy do akwarium. Występuje w jednolitym kolorze białym, jak i przeźroczystym. Jak sprawuje się w praktyce i czy warto go kupić? O tym w dzisiejszym materiale.

Prefiltr EW-603 kupiłem za własne pieniądze do zbiornika 300L.

Prefiltr kubełkowy to niedrogie i skuteczne rozwiązanie filtracyjne, które doskonale sprawdza się w przypadku większych zbiorników słodkowodnych jak i morskich. Taki rodzaj filtra wspomaga pracę naszego zewnętrznego filtra, odciążając go od zadań mechanicznego oczyszczania akwarium. Innymi słowy – do prefiltra podłączamy wlot wody z akwarium. W jego wnętrzu znajdują się trzy gąbki o różnej gradacji. Ich zadaniem jest skuteczne wyłapanie różnego rodzaju zanieczyszczeń z wody, zanim ta trafi do głównego filtra. W ten sposób zyskujemy zarówno dodatkową powierzchnię do zasiedlenia przez bakterie nitryfikacyjne, ale też odciążamy główny filtr by ten mógł pracować wydajniej i być znacznie rzadziej czyszczony. Po zastosowaniu prefiltra możemy także usunąć dodatkowe gąbki z filtra głównego. Oszczędzone w ten sposób miejsce przeznaczyć na dodatkowe media filtracyjne jak ceramika, zeolit itp.

- Advertisement -

EW-603 może być również stosowany jako samodzielny filtr. Wystarczy go podłączyć do pompy cyrkulacyjnej, by zaczął. Jest to szczególnie korzystne w przypadku mniejszych akwariów, gdzie nie potrzebujemy rozbudowanego systemu filtracyjnego. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie regulowanych zaworów przy wlocie i wylocie filtra. Prostym ruchem możemy odciąć dopływ wody, aby np. zdjąć pokrywę i zabrać gąbki do czyszczenia. Warto wspomnieć, że gąbki oddzielone są od wlotu i wylotu wody specjalnymi dystansami. W ten sposób widać wszystkie zabrudzenia i czy ruch wody nie jest zaburzony. Próbowałem w to miejsce dodać mniejsze media filtracyjne, ale szybko przytkały wylot.

Filtr dostępny jest w różnych wielkościach (całkowitej pojemności) oraz w kolorze jednolitej bieli lub przeźroczystym. Transparentna obudowa filtra to w mojej ocenie duża, którą warto podkreślić. Dzięki niej możemy na bieżąco monitorować stan czystości mediów filtracyjnych. Nie musimy już otwierać filtra, aby sprawdzić stopień zabrudzenia wkładów. Wszystko jest widoczne na pierwszy rzut oka, co znacznie ułatwia utrzymanie odpowiedniej jakości wody w akwarium.

Prefiltr kubełkowy jest nie tylko skuteczny, ale także wygodny w użytkowaniu. Jego niewielkie wymiary (17 x 12 x 28,5 cm) sprawiają, że łatwo można go umieścić w dowolnym miejscu w akwarium. Zestaw zawiera także przyłącza i zaworki regulacyjne pasujące pod przewód o średnicy 16/22 mm, co ułatwia instalację.

- Advertisement -
Jakub Markiewicz
Jakub Markiewicz
Miłośnik kotów i technologii :)

Najnowsze

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Podsumowując, Prefiltr kubełkowy EW-603 to stosunkowo niedrogie i skuteczne rozwiązanie filtracyjne dla większych i mniejszych zbiorników wodnych. Dzięki swoim zaletom, takim jak prostota użycia, przeźroczysta obudowa, atrakcyjny design, prostota instalacji, możliwość zastosowania do różnych rodzajów akwariów, niewielkie wymiary oraz kompletność zestawu, EW-603 jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby nieco usprawnić filtracje w swoich zbiornikach.Prefiltr zewnętrzny Kubełkowy EW-603 (opinie, recenzja)