Strona głównaPsyCzy możesz zmienić imię psa? Kiedy i jak dokonać zmiany
Kategoria:

Czy możesz zmienić imię psa? Kiedy i jak dokonać zmiany

Data:

Dowiedz się więcej

Szczeniak ciągle szczeka. Jak nauczyć go, by tego nie robił?

Szczekanie szczeniaka to problem, który często dotyka właścicieli psów....

Jak wygląda dorastanie szczeniaka. Kiedy staje się psem?

Rozwój szczenięcia odnosi się do zmian fizycznych, psychicznych i...

Czy przebieranie psa jest bezpieczne

Przebieranie psa może być zabawnym i kreatywnym sposobem na...

Szczeniak nie chce jeść, dlaczego

Szczenięta są znane ze swojego żarłocznego apetytu, ale czasami...

Biegunka u szczeniaków, powody, leczenie

Biegunka u szczeniąt może być powodem do niepokoju, ponieważ...

Jeśli nie adoptujesz bardzo młodego szczeniaka, Twój nowy pies będzie miał już imię. Co zrobić w przypadku, gdy dotychczasowe imię psa nie podoba Ci się? Czy możesz je zmienić? O tym w dzisiejszym materiale.

Zmiana imion psów trafiających do schronisk jest dość popularna. Właściciele zwierząt mają bogatą wyobraźnię i niektóre imienia są bardzo egzotyczne lub wręcz zwyczajnie nieodpowiednie. Ogólna lista prostych i popularnych imion pozwala nazwać zwierzaka w uniwersalny i nieszkodliwy sposób.

Jeśli odłowiono psa bezdomnego, z pewnością nie ma jeszcze żadnego imienia. Mogło nadać mu je schronisko, ale nigdy nie wiadomo kiedy zacznie na nie reagować. Podczas adopcji możesz je zmienić i takie też pojawi się w jego dokumentacji. Jeżeli pies został porzucony, zmiana jego imienia może wydawać się dobrym pomysłem. Nie znamy jego dokładnej historii, przeżyć i przejść. Może się okazać, że swoje imię łączy z lękiem i powoduje u niego duży stres. Podobnie dzieje się w przypadku, gdy sam właściciel zdecyduje się oddać psa do schroniska. Wtedy pies może traumatycznie reagować na swoje imię, które przekazał schronisku sam właściciel.

Aby zmiana nie była dla psów dezorientująca, dobrym pomysłem jest wybranie imienia, które rozpoczyna się na tę samą literę, co dotychczasowe lub brzmi podobnie. Co ciekawe, psy mogą reagować cały czas na każde ze swoich dotychczasowych imion. Ważne jest, by nowe imię było odpowiednie, bo świadczy to przede wszystkim o opiekunie psa (np. nie nazywajmy Pit Bulla „Zabójcą” itp., ale Chihuahua o imieniu „Killer” może sprawić, że ludzie się już uśmiechną). Kiedy zaczynasz od zera z nowym imieniem, po prostu zacznij nazywać swojego psa tym imieniem i zachęcaj go, aby przyszedł do Ciebie, poklepując go po ciele i oferując smakołyki. Nie powinno zająć im więcej niż kilka dni, zanim zrozumieją, że teraz nazywają się „Burek”.

- Advertisement -

Jeśli Twój pies ma już imię, które zna, możesz zmienić imię psa na zaczynające się od pierwszej litery lub podobnego dźwięku. Nazwanie ich czymś podobnym pomoże im dostosować się do nowej nazwy. Smakołyki też nie zaszkodzą.

- Advertisement -
Jakub Markiewicz
Jakub Markiewicz
Miłośnik kotów i technologii :)

Najnowsze

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments