Pęseta Aqua Nova ma 27 centymetrów długości i wykonana jest ze stali nierdzewnej. Jej końcówka jest wygięta, co ma ułatwiać wykonywanie wszelkich prac w akwarium, również nasadzenia w podłożu. Kosztuje około 26 złotych.

Pęseta kupowana jest w oryginalnym opakowaniu Aqua Nova. Przy części służącej do trzymania pęseta ma nieco grubsze krawędzie. Ma to ułatwić samo trzymanie jak i ściskanie przy jej użyciu. Końcówka jest wygięta, co teoretycznie powinno być pomocne przy szczepieniu roślinek do podłoża. Uchwyt służący do chwytania elementów ma specjalne żeberkowanie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nic nie będzie się w nim ślizgać.

Dzięki dość dużej długości, pęseta znacznie ułatwiła nam prace w akwarium o wysokości 60 centymetrów. Jednak ich budowa powoduje, że nie są aż tak precyzyjne, jakbyśmy tego oczekiwali. Ścisk naszych palców nie jest przenoszony równomiernie, co sprawia, że końcówka potrafi ścisnąć się np. na tylnej części a nie na przodzie.

Może to sprawiać problem np. przy umieszczaniu korzeni roślin w nieco twardszym – zbitym podłożu. Notorycznie zdarzało nam się, że przy wyciąganiu pęsety nie byliśmy w stanie rozluźnić ścisku i wyjmowaliśmy roślinkę z powrotem.

Poprzedni artykułBakterie do akwarium: Azoo 11w1
Następny artykułWodoodporna lampa led do akwarium – DIY zrób to sam
Miłośnik kotów i technologii :)
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments