Bakterie do akwarium: Azoo 11w1

0
257

Azoo Super Bio-Bacteria to 11-składnikowy preparat bakteryjno-enzymatyczny, którego zadaniem jest aktywacja filtrów w akwarium dzięki żywym szczepom bakterii. Jak sprawuje się w praktyce? O tym w dzisiejszym materiale.

Jako pole doświadczalne posłużyło nam 54-litrowe akwarium o szerokości 60 centymetrów. Właściciel akwarium po kilku latach postanowił wymienić w nim całkowicie podłoże i filtr. Wybór padł na czarny piasek kwarcowy 2-5mm oraz filtr Aquael Turbo 1000.

W ciągu doby od zalania akwarium wodą, pojawił się syndrom nowego akwarium. W tym przypadku problem był o tyle duży, że usuwając stary filtr i podłoże, właściciel niemal całkowicie pozbawił zbiornik dobrych bakterii nitryfikacyjnych, które do tej pory stabilizowały całość. Woda zrobiła się mleczna z niewielką przejrzystością.

Według zaleceń producenta, należy dolać od 30 do 50 ml środka na każde 100 litrów wody, lub dwukrotnie więcej więcej środka w przypadku dodania małych ryb. Dawkowanie ułatwia nakrętka, która podzielona jest na dwie części – 5 ml oraz 20 ml.

Dodaliśmy 20 ml Azoo Super-Bacteria 11w1. Środek ma za zadanie aktywować nowy filtr, rozłożyć nadmiar amoniaku (NH3), azotyn (NO2), zwiększyć natlenienie wody i zwiększyć przeźroczystość wody. Zawiera Bacillus sp., Lactobacillus sp., Streptococcus sp., Aspergillus spp., grzyby, ekstrakt z jukki, enzymy. Efekty możecie zobaczyć poniżej.

48 godzin od zalania zbiornika wodą. W tym momencie dodajemy 20 ml bakterii Azoo 11w1

Po upływie 48 godzin od dodania 20 ml preparatu Azoo 11w1. Został dodany również stary filtr.

Zbiornik po tygodniu od dodania 20 ml Azoo 11w1. W między czasie dolaliśmy jeszcze 5 ml środka.

Akwarium, mimo dotychczasowej obsady kilkunastu ryb i resetu – ładnie się wyklarowało i to w mniej niż tydzień. Znacznie zwiększyła się wydajność filtra i zużyliśmy zaledwie 10% opakowania produktu.

 

Poprzedni artykułAquael Leddy Day&Night 54L (60cm) – recenzja
Następny artykułAqua Nova Pęseta wygięta 27cm – recenzja
Miłośnik kotów i technologii :)
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments