Strona głównaPsyCzy Twój pies jest zestresowany? Poznaj oznaki
Kategoria:

Czy Twój pies jest zestresowany? Poznaj oznaki

Data:

Dowiedz się więcej

Szczeniak ciągle szczeka. Jak nauczyć go, by tego nie robił?

Szczekanie szczeniaka to problem, który często dotyka właścicieli psów....

Jak wygląda dorastanie szczeniaka. Kiedy staje się psem?

Rozwój szczenięcia odnosi się do zmian fizycznych, psychicznych i...

Czy przebieranie psa jest bezpieczne

Przebieranie psa może być zabawnym i kreatywnym sposobem na...

Szczeniak nie chce jeść, dlaczego

Szczenięta są znane ze swojego żarłocznego apetytu, ale czasami...

Biegunka u szczeniaków, powody, leczenie

Biegunka u szczeniąt może być powodem do niepokoju, ponieważ...

Długotrwały stres jest szkodliwy nie tylko dla ludzi ale również dla naszych czworonogów. Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc swojemu psu uspokoić go w trudnych chwilach. Jak to zrobić? O tym w dzisiejszym materiale.

Często możesz przypadkiem ignorować pierwsze objawy rodzącego się problemu. Dlatego warto jest przede wszystkim poświęcać odpowiednią ilość czasu swojemu psu. Pozwoli to lepiej poznać język jego ciała i wykryć wszelkie zmiany w zachowaniu. To Ty musisz być przywódcą jego stada by czuł się spokojny i pewny siebie. To przede wszystkim Ty musisz zachować spokój, bo pies jak najlepszy wykrywacz kłamstw natychmiast wykryje Twój lęk.

Jakie objawy mogą świadczyć o stresie u psów?

Zwróć uwagę na to, czy pies nadmiernie liże swoje łapy, nos lub wargi. Może także być nadmiernie pobudzony lub cały drżeć. Kolejnymi niepokojącymi objawami jest dyszenie nie związane z temperaturą, ukrywanie się w domu, kładzenie uszu i kulenie się, skomlenie, brak apetytu, a nawet biegunka i wymioty. Psy również mogą próbować szarpać się przy drzwiach i bramach lub próbować uciec. To częsty problem np. w trakcie sylwestrowych fajerwerków, których większość zwierząt bardzo nie lubi.

Sposoby na uspokojenie zestresowanego psa

Jeśli masz psa, który cierpi na lęk przed separacją, upewnij się, że wszystkie drzwi i okna są zamknięte przed wyjściem z domu. Dzięki temu spłoszony piec nie ucieknie. Włącz odgłosy, które Twój pies zna. Może to być telewizor, czy radio. Zachęcaj go by spędzał czas w swoim legowisku – np. ulubionej poduszce lub kocyku w towarzystwie zabawek i smakołyków.

- Advertisement -

Zabieranie psa na długie spacery, zabawa w aportowanie lub spędzanie czasu na nauce nowych sztuczek to inne sposoby na złagodzenie stresu. W przypadku silnego stresu, warto odwiedzić lekarza weterynarii. Może zalecić różne sposoby radzenia sobie z tym problemem lub wprowadzić leki przeciwlękowe na receptę.

- Advertisement -
Jakub Markiewicz
Jakub Markiewicz
Miłośnik kotów i technologii :)

Najnowsze

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments