Strona głównaPsyFoksterier szorstkowłosy
Kategoria:

Foksterier szorstkowłosy

Data:

Dowiedz się więcej

Szczeniak ciągle szczeka. Jak nauczyć go, by tego nie robił?

Szczekanie szczeniaka to problem, który często dotyka właścicieli psów....

Jak wygląda dorastanie szczeniaka. Kiedy staje się psem?

Rozwój szczenięcia odnosi się do zmian fizycznych, psychicznych i...

Czy przebieranie psa jest bezpieczne

Przebieranie psa może być zabawnym i kreatywnym sposobem na...

Szczeniak nie chce jeść, dlaczego

Szczenięta są znane ze swojego żarłocznego apetytu, ale czasami...

Biegunka u szczeniaków, powody, leczenie

Biegunka u szczeniąt może być powodem do niepokoju, ponieważ...

Foksterier szorstkowłosy (Wire Fox Terrier) został wyhodowany jako pies polujący na lisy. Wypadał do lisich nor i wypędzał je wprost do czekających obok myśliwych. Chociaż przypomina swojego kuzyna – Foksteriera krótkowłosego (Smooth Fox Terriera), Foksterier szorstkowłosy został wyhodowany niezależnie w Anglii w XIX wieku. Rasa ta pozostaje dziś popularną rasą myśliwską i ulubionym psem do towarzystwa.

Foksterier szorstkowłosy ma wielkość od małej do średniej. Jego głowa jest trójkątna z długą, wąski pysk i charakterystycznymi uszami w kształcie litery V. Ogon średniej długości, wyprostowany. Najczęściej jego umaszczenie występuje w kolorze białym z czekoladowymi łatami oraz czarnym lub biało-czekoladowym. Te psy są wyjątkowo aktywne, bystre i odważne. Lubią zabawę i bardzo przywiązują się do swojej ludzkiej rodziny. Są dobrymi strażnikami i często szczekają na obcych.

Foksterier szorstkowłosy poradzi sobie lepiej ze starszymi dziećmi niż z małymi. To pies, który został wyhodowany jako pies polujący, więc trzeba o tym pomyśleć decydując się na tę rasę do domu, w którym przebywają inne zwierzęta np. koty. Foksterier lubi również kopać jeżeli tylko nie poświęcamy im odpowiedniej ilości uwagi. To nie jest też rasa dla osób, które nie mają doświadczenia z psami.

Idealne warunki życia dla Foksteriera szorstkowłosego to zarówno miasto jak i wieś. Ten pies wymaga codziennych długich spacerów i zabaw. Lubi aktywnie spędzać czas by być cały czas zajęty. Co ciekawe, ta rasa polecana jest m.in. dla alergików uczulonych na sierść psa.

- Advertisement -

Foksterier szorstkowłosy wymaga regularnej pielęgnacji sierści, która jest szorstka, twarda, gęsta i ma tendencję do lekkiego skręcania.

- Advertisement -
Jakub Markiewicz
Jakub Markiewicz
Miłośnik kotów i technologii :)

Najnowsze

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments