Strona głównaPsyMaterace ortopedyczne dla psów - działaj przeciwko zwyrodnieniom stawów twojego pupila
Kategoria:

Materace ortopedyczne dla psów – działaj przeciwko zwyrodnieniom stawów twojego pupila

Data:

Dowiedz się więcej

Szczeniak ciągle szczeka. Jak nauczyć go, by tego nie robił?

Szczekanie szczeniaka to problem, który często dotyka właścicieli psów....

Jak wygląda dorastanie szczeniaka. Kiedy staje się psem?

Rozwój szczenięcia odnosi się do zmian fizycznych, psychicznych i...

Czy przebieranie psa jest bezpieczne

Przebieranie psa może być zabawnym i kreatywnym sposobem na...

Szczeniak nie chce jeść, dlaczego

Szczenięta są znane ze swojego żarłocznego apetytu, ale czasami...

Biegunka u szczeniaków, powody, leczenie

Biegunka u szczeniąt może być powodem do niepokoju, ponieważ...

Nasi czworonożni przyjaciele wnoszą do naszego życia mnóstwo radości i energii. Widząc bezwarunkową miłość w oczach psa czy merdający ogon wyrażający pełnię szczęścia, nawet szare dni nagle stają się słoneczne i kolorowe. Problem pojawia się, kiedy u naszego pupila z dnia na dzień widać mniejszy entuzjazm, spadek ruchliwości, a nawet pewne objawy bólu i cierpienia. Powodem może być rozwijająca się choroba układu ruchu. Ulgę w cierpieniu, a także pomoc w rehabilitacji z pewnością przyniesie odpowiedni materac ortopedyczny dla psa.

Najczęstsze schorzenia układu ruchu u psów

Psy, podobnie jak ludzie, narażone są na różne problemy z mięśniami i stawami. Warto zdawać sobie sprawę ze specyfiki zwierzęcych schorzeń, aby w porę dostrzec pierwsze objawy i natychmiast podjąć skuteczne leczenie.

Do najczęstszych chorób układu szkieletowego i mięśniowego u psów możemy zaliczyć:

  • zapalenie stawów (od stanów łagodnych po ciężkie schorzenia) – ból, sztywność oraz obrzęk stawów, spowodowane uszkodzeniem lub zwyrodnieniem chrząstki stawowej.
  • dysplazja stawu biodrowego lub łokciowego – choroba genetyczna polegająca na niedorozwoju, niedopasowaniu, rozluźnieniu struktur budujących staw biodrowy
  • zanik mięśni – osłabienie, a w późniejszych fazach zanikanie mięśni, spowodowane czynnikami genetycznymi, zbyt małą ilością ruchu czy starością psa.
  • uszkodzenia kości jak złamania, pęknięcia, ubytki spowodowane urazami mechanicznymi lub jako konsekwencja osłabienia aparatu ruchu
  • urazy tkanek miękkich (ścięgna i wiązadła) – spowodowane przeciążeniami wynikającymi z czynników mechanicznych lub chorobowych
Niepokojące objawy mogące wskazywać na choroby stawów
Niepokojące objawy mogące wskazywać na choroby stawów

Przyczyny chorób stawów u psów

  1. Uwarunkowania genetyczne

Niestety, hodowcy bardzo często ulegają pogoni za doskonałym wzorcem rasy. W wyniku negatywnych praktyk reprodukcyjnych (np. zbyt daleko posunięty inbred – kojarzenie krewniacze) może dojść do błędów genetycznych, które w konsekwencji mogą doprowadzić do chorób.

- Advertisement -

2. Predyspozycje rasowe

Niektóre rasy psów wykazują zwiększone prawdopodobieństwo wystąpienia niektórych chorób układu ruchu. Mowa tutaj przede wszystkim o przedstawicielach ras dużych i olbrzymich. Właściciele np. rottweilerów, golden retrieverów, dogów, owczarków, nowofundlandów czy bernardynów muszą być świadomi, że ich szczenięta bardzo szybko rosną, przez co narażone są na szereg chorób. Z kolei rasy, których cechą charakterystyczną jest przemieszczony środek ciężkości (np. jamniki i bassety) mogą mieć problemy z kręgosłupem. Znajomość typowych cech rasy, profilaktyka i regularne badanie pozwalają na wczesne wykrycie choroby i skuteczną walkę z dolegliwościami.

3. Wiek

Musimy pogodzić się z faktem, że zarówno w świecie ludzi jak i w królestwie zwierząt, z biegiem lat nasze organizmy stają się coraz bardziej podatne na wszelkie choroby i dolegliwości. Mięśnie słabną, kości stają się bardziej kruche, a stawy mniej mobilne. Ważne, aby psim seniorom zapewnić na jesień życia jak najlepsze warunki.

- Advertisement -

4. Niewłaściwa dieta

Złe żywienie może mieć bardzo destrukcyjne skutki dla zdrowia naszych czworonożnych przyjaciół. Nawet niewielka nadwaga stanowi znaczne obciążenie dla całego układu szkieletowego – prowadzi do zwyrodnień kręgosłupa i deformacji stawów.

5. Czynniki mechaniczne

Nieszczęśliwe wypadki zdarzają się również naszym psiakom i na wiele zdarzeń losowych nie mamy wpływu. Możemy jednak ograniczyć zagrożenia, które mogą przyczyniać się do urazów mechanicznych. Jeszcze przed adopcją psa warto sprawdzić czy nasz dom jest bezpiecznym miejscem dla czworonoga. Przede wszystkim należy się zastanowić nad zamknięciem drogi na schody, ponieważ stawy naszych pupili są bardzo obciążone podczas wspinaczki po stopniach. Zadbajmy również o komfortowe legowisko dla psa. Leżenie na niewygodnym posłaniu może być przyczyną bólu i deformacji szkieletowych. Miejsce wypoczynku dla psa powinno zostać zlokalizowane z dala od zimna, wilgoci i przeciągów.

Prozdrowotne legowisko dla psa marki Abigail

Łóżeczka dla psów marki Abigail zostały zaprojektowane tak, aby pomóc naszym czworonożnym przyjaciołom w przyjęciu odpowiedniej postawy do spania, a także zapobieganiu dolegliwościom i chorobom układu mięśniowego i kostnego. Wybierając ekskluzywne legowisko dla psa, wykonane z najlepszej jakości materiałów można złagodzić ból pojawiający się w wyniku nacisku na posłanie. Takie legowisko warto nabyć dla swojego psa jak najwcześniej, by zapewnić mu odpowiednie wsparcie na możliwie wczesnym etapie jego życia. Eksperci Abigail, producenta luksusowych legowisk i materacy ortopedycznych dla psów wskazują na 5 najważniejszych cech dobrego łóżeczka.

5 najważniejszych cech dobrego łóżeczka dla psa.
5 najważniejszych cech dobrego łóżeczka dla psa.
  1. Materiał wewnętrzny

Legowiska dla psów Abigail zostały wykonane ze specjalnej pianki pamięciowej (memorycznej). Materiał ten wykorzystywany jest również przy produkcji wysokojakościowych materacy ortopedycznych. Pianka memoryczna pod wpływem nacisku idealnie dopasowuje się do ciała naszego czworonożnego przyjaciela i nie odkształca się w trakcie użytkowania. Dzięki temu waga psa jest równomiernie rozłożona na legowisku bez punktów nacisku, a nasz pupil leży podparty w naturalnej pozycji.

  1. Wodoodporna warstwa zewnętrzna

Dla psich alergików ważną kwestią jest utrzymanie łóżeczka dla psa w nienagannej czystości. Materace Abigail są wodoodporne, dzięki czemu można je łatwo czyścić, a jednocześnie chronić piankę wewnętrzną przed zamoczeniem zabrudzeniami.

  1. Odpowiedni rozmiar

Niezależnie od wieku i kondycji zdrowotnej, każdy pies powinien mieć idealnie dopasowany materac. Zbyt małe posłanie wymusza u psa przybranie pozycji zwiniętej, co będzie powodować dodatkowy nacisk na stawy i tkankę mięśniową.

  1. Właściwe podparcie

Niektóre psy lubią spać z głową opartą na podwyższeniu. Wyższe ścianki pozwolą też naszemu pupilowi wtulić się w miękki materiał. Legowiska dla psa o podniesionych krawędziach pozwolą czworonogowi łatwiej utrzymać ciepło.
Wysokość legowiska

Legowisko dla psa nie powinno być być zbyt wysokie, aby nie utrudniać pupilowi wejścia do środka. Czworonogi z problemami układu ruchowego mają ograniczoną mobilność, dlatego zbyt wysokie oparcie na posłaniu będzie dla niego stanowić trudną barierę do przekroczenia.

Legowiska Abigail dla zdrowia czworonogów

Każdy miłośnik zwierząt chce zapewnić swojemu czworonożnemu przyjacielowi jak najlepsze warunki, aby razem spędzić wiele radosnych chwil. Luksusowe legowiska dla psów oraz materace ortopedyczne Abigail zapewniają pupilom zdrowy sen i przynoszą ulgę przy wszelkich dolegliwościach związanych ze stawami. Nasi czworonożni przyjaciele z pewnością zasługują na luksusowe, wygodne i przytulne łóżeczko, które zagwarantuje im błogi wypoczynek, aby mogli nabrać sił na długie spacery i psie figle!

materiał sponsorowany

- Advertisement -
Jakub Markiewicz
Jakub Markiewicz
Miłośnik kotów i technologii :)

Najnowsze

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments