Zwierzę w domu to ogromna odpowiedzialność. Wymaga od właściciela wiedzy, która pozwoli dobrze zaopiekować się pupilem, ale i odpowiednich akcesoriów. Jakie to akcesoria? Wszystko zależy od gatunku zwierzaka. Miłośnicy psów doskonale wiedzą, że wyprawka dla ich czworonoga  będzie zdecydowanie różniła się od tej, którą należy przygotować dla kota. Osoby, które nigdy wcześniej nie miały w domu psiaka, powinny przygotować sobie listę niezbędnych rzeczy, aby nie pominąć żadnego istotnego przedmiotu.

Pies jest jednym z najpopularniejszych zwierząt domowych na świecie. Uważany jest też za najwierniejszego przyjaciela człowieka. I choć jest potomkiem wilka, doskonale rozumie ludzi, a jeśli zapewnimy mu dobrą opiekę, nie powinien wykazywać agresji.

Pies w domu

Pojawienie się w domu psa to duża zmiana zarówno dla samego zwierzęcia, jak i domowników. Nawiązywanie wzajemnych relacji z pewnością będzie łatwiejsze, jeśli już od pierwszego dnia wprowadzone zostaną pewne zasady i rytuały.

Wraz z podjęciem się opieki nad czworonogiem, należy zaopatrzyć się w szereg niezbędnych dla pupila przedmiotów. Wśród nich są takie, o których nie wolno zapomnieć oraz te, które znacznie ułatwiają życie, ale nie są niezbędne.

Miski

W wyprawce dla psa z pewnością nie może zabraknąć misek na jedzenie oraz wodę. Najlepszą  opcją są zazwyczaj miski antypoślizgowe. Dzięki temu, że nie przesuwają się w trakcie jedzenia i picia przez czworonoga, ich zawartość znacznie rzadziej niż w przypadku innych misek ląduje na podłodze. Właściciele psów chętnie kupują miski metalowe dostępne w SklepZoologic.pl. Część z nich wyposażona jest w stojak z regulowaną wysokością, co doskonale sprawdza się w przypadku psów dużych. Oprócz misek metalowych można rozważyć też zakup misek plastikowych lub ceramicznych.

Legowisko

Każdy pies powinien mieć w domu wyznaczone miejsce, w którym będzie mógł w spokoju odpocząć. Tam ustawiamy dostosowane do jego wielkości legowisko. To strefa jego relaksu, snu i wypoczynku. Legowisko warto zaplanować w pomieszczeniu rzadko uczęszczanym przez domowników, z dala od telewizora, radia, komputera i źródeł hałasu.

Smycz, obroża, szelki

Codzienne spacery wymagają zaopatrzenia się w kolejne akcesoria dla psa. Może to być obroża lub szelki oraz koniecznie smycz. Do obroży warto przypiąć identyfikator, co pomoże odnaleźć pieska, jeśli ten się zgubi. Szczenięta oraz małe psy wyprowadzamy na spacer raczej w szelkach. Duet obroża plus smycz sprawdzą się w przypadku dużego psiaka.

Gryzaki

Szczenięta, którym wyrastają stałe zęby, potrafią w domu strasznie narozrabiać. Gryzą buty, kapcie, dziecięce zabawki, elementy wyposażenia mieszkania. Potrzeba żucia jest u nich bardzo silna, dlatego, zamiast próbować oduczyć czworonoga tego zwyczaju, warto podsunąć mu przedmioty specjalnie do tego celu przeznaczone. Gryzaki, które z jednej strony są bezpieczne dla psa i nie ulegają szybkiemu zniszczeniu, z drugiej pomagają ochronić inne przedmioty przed jego zębami. Odpowiednio dobrane zapewnią doskonałą zabawę i pozwolą rozmasować dziąsła.

Zabawki

Pies wymaga uwagi domowników. Często jest łasy na pochwały i cieszy się, jeśli może spędzać czas na wspólnych zabawach ze swoim panem. W jego wyprawce nie powinno zabraknąć zabawek. Warto wybrać ich kilka. Najlepiej by były zróżnicowane. Wśród nich powinny się znaleźć zarówno takie, które pozwolą na wspólną zabawę, jak i takie, które zajmą psa w czasie nieobecności domowników.

Wymienione powyżej przedmioty, to jednak jeszcze nie wszystko. Właściciel czworonoga może zaopatrzyć się również w akcesoria treningowe, które pozwolą na wyrobienie u pupila odpowiednich nawyków oraz te przeznaczone do pielęgnacji psa. Oferta sklepów zoologicznych skierowana do psów i ich właścicieli jest bardzo szeroka, dzięki czemu do ich dyspozycji pozostaje duży wybór rozmaitych akcesoriów.

 

Poprzedni artykułNie masz planów na 15.-16. września? Przyjedź na Śląski Weekend Akwarystyczny
Następny artykułJaka karma dla kota jest najlepsza?
Miłośnik kotów i technologii :)
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments