Co dziś możemy zobaczyć na wystawie? Dlaczego państwa stoisko jest tak popularne?

Już czwarty rok z rzędu przyjechaliśmy z Poznania do Lublina na ZooPark. Pokazujemy ludziom głównie owady. Wielką popularnością cieszą się żywe motyle. Na co dzień prowadzę motylarnię w zoo w Poznaniu, do którego serdecznie zapraszamy. Wszystko wskazuje na to, tamtejsza motylarnia będzie najpiękniejszą w Polsce. Dzisiaj mamy tutaj trzy piękne gatunki tropikalnych motyli z Kostaryki, z Ameryki Południowej. Jest piękny błękitny Morpho oraz Caligo eurilochus i Caligo memnon. Wiem, nazwy te brzmią „dziwnie”, jak to łacińskie nazwy.

Skąd pasja do takich zwierząt?

Kota, psa, królika ma lub może mieć każdy, a okazuje się, że w dzisiejszych czasach każdy również może hodować jakiegoś owada. Żartuję i przekomarzam się z ludźmi, ale chcę uzmysłowić wszystkim, że takie pejoratywne określenia jak „robale” czy „robaki” jest niesłuszne, dlatego, że to nie są robaki, tylko owady. Mam nadzieję, że nigdy nie będę musiał pokazywać ludziom owsików, aby uzmysłowić ludziom co to są robaki.

Straszyk olbrzymi (Heteropteryx dilatata)
Straszyk olbrzymi (Heteropteryx dilatata)

Prezentowany straszyk olbrzymi (Heteropteryx dilatata) pochodzący z Indonezji, będący największym straszykiem na świecie, a jednocześnie jednym z największych owadów na ziemi, jest obiektem westchnień wielu amatorów owadów, którzy chcieliby takiego hodować, więc jeżeli sami nie mają na to warunków, to mogą do nas przyjść i podziwiać to piękne zwierzę.

Jak przygotować się do zakupu modliszki, patyczaka lub innego owada?

Zwierzę to nie rzecz. Zanim państwo kupicie jakiekolwiek zwierzę, należy się wszystkiego o nim dowiedzieć. Po to jesteśmy: żeby was poinformować. Należy przygotować odpowiednie terrarium, zastanowić się czym będziemy takie zwierzę karmić, czy mamy do tego dostęp. Kiedy już wszystko przygotujemy, ustalimy kto sprząta, kto kupuje jedzenie itd., dopiero wtedy możemy kupić zwierzę.

Motyl
Firma prowadzi również sprzedaż niezwykle dekoracyjnych ususzonych owadów zamkniętych w ramkach i szkle

Czy powinniśmy bać się owadów?

Krzywdę robią ludzie, a nie zwierzęta. Strach przed zwierzętami jest nieuzasadniony, to ludzi należy się bać. Zdarzają się wypadki z udziałem zwierząt, czasami tragiczne i śmiertelne, ale przeważnie i tak jest to wina człowieka. Zwierzęta nie robią nam krzywdy i to chcemy pokazać: że strach przed różnymi owadami jest zupełnie nieuzasadniony. Kochajcie zwierzęta i podziwiajcie przyrodę.

Ślimaki
Ślimaki

Czym zajmuje się na co dzień Ministerstwo Motyli?

Co roku w sezonie letnim prowadzimy motylarnię w zoo w Poznaniu. W tym roku będzie czynna od 29. kwietnia do 3. września. Zajmujemy się również „motylową” oprawą ślubów i innych imprez. W zeszłym roku wypuszczaliśmy motyle na 90-tych urodzinach Andrzeja Wajdy. Puszczaliśmy je na koncercie papieskim na Placu Piłsudskiego w Warszawie, na pokazach fryzjerskich i pokazach mody. Nasze motyle brały również udział w reklamach. Pojechaliśmy z nimi nawet do Stambułu, gdzie była kręcony spot pewnego proszku. Ostatnio zaczęliśmy budować klatki dla motyli w galeriach handlowych.

Wypuszczane przez nas motyle często nie wracają, trzeba je łapać siatką, a następnie transportować w specjalnych pojemnikach.

Ministerstwo Motyli znaleźć można na stronach:

http://www.ministerstwo-motyli.pl/

https://www.facebook.com/ministerstwomotylii/?fref=ts

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments